Diskusné fórum Diskusné fórum

Späť

Diskusia o budúcnosti synagógy v RK

Prepínač
Diskusia o budúcnosti synagógy v RK
pr rk synagóga
Odpoveď
29.10.2011 11:25
Nazdávam sa, že by sme mali prispievať ku záchrane tejto kultúrnej pamiatky, preto sa pokúsim podať rozpracovaný návrh, ako synagógu postupne oživiť. Bolo by vhodné premyslieť celú štruktúru jej budúceho využívania a postup pri jej obnovovaní.

Albín Bella

RE: Diskusia o budúcnosti synagógy v RK
Odpoveď
14.1.2012 19:24 ako reakcia na Bella Albín.
no na synagogu bolo schvalenych viac eur než sa čakalo dufajme že sa nezatratia emoticon tu by tiež bola vhodna transparentnost celeho projektu
plus chcelo by to zverejnit ten fisherov projekt kt. robil 9 rokov do zadu a teraz ho schvalili tam by bolo tiež na mieste spravit vyberove konanie alebo niečo podobne ohladne projektu prestavby .Zda sa mi to smiešne p. Fisher predseda židovskej obce , myslim že aj predseda uzemneho planovanie a životneho prostredia v rk a schvaleny jeho projekt.

RE: Diskusia o budúcnosti synagógy v RK
Odpoveď
21.2.2012 17:11 ako reakcia na Juraj Fliega.
tu je clanok co ma mesto v plane so synagogou dufam ,ze nemaju stale iba ten projekt p.Fischera ,cim by sa to cele pokazilo....treba zapojit do toho co najviac odbornikov(pamiatkari, stukateri,architekti,...)

http://liptov.sme.sk/c/5206773/mesto-poda-projekt-na-obnovu-synagogy.html

RE: Diskusia o budúcnosti synagógy v RK
Odpoveď
29.2.2012 11:44 ako reakcia na Marián Dubnicay.
TAkže, schválená suma na rekonštrukciu synagógy je 800 000EUR, tento rok 300 000, ďalší 300 000 a posledný 200 000 EUR. Pokiaľ ide o projektovú dokumentáciu, pýtal som verziu pre verejnosť, Pán viceprimátor Zuberec povedal že nám ju zašle. Zverejníme ju tu na webe aby ju ľudia mohli pripomienkovať. AJ keď pán viceprimátor zatiaľ nesúhlasil s verejným stretnutím k tomuto projektu, ani neodsúhlasil, že bude brať názory ľudí do úvahy. Bál sa totiž, že ľudia budú iba negatívne kritizovať a nebude žiadna konštruktívna diskusia. Tak uvidíme ako to celé bude.


AB emoticon

RE: Diskusia o budúcnosti synagógy v RK
pr rk synagóga
Odpoveď
4.3.2012 20:37 ako reakcia na Bella Albín.
Primátor mesta Ružomberok a predstavitelia Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v Slovenskej republike sa dnes dohodli na prenájme židovskej synagógy. Nájom pre mesto Ružomberok je stanovený na dobu určitú – od 1. 5. 2004 do 31. 12. 2054, teda na 50 rokov. Nájomné je vo výške 1€/rok a nájomca bude mať prednostné právo predĺženia nájmu. Na základe dohody by mesto malo vybudovať v synagóge priestory, ktoré budú slúžiť na kultúrno-spoločenské účely, pričom by malo rešpektovať religiózny charakter budovy a neumožňovať v nej aktivity, ktoré by sa priečili dobrým mravom. Úpravy v synagóge by mali byť hotové do konca roka 2015.


Citované z: https://www.facebook.com/mesto.ruzomberok

RE: Diskusia o budúcnosti synagógy v RK
pr rk synagóga
Odpoveď
4.3.2012 20:37 ako reakcia na Juraj Fliega.
Toto sú nákresy rekonštrukcie synagógy: http://www.realityfischer.sk/?inagaleria=20

Mali by však prejsť ešte úpravou...

RE: Diskusia o budúcnosti synagógy v RK
Odpoveď
20.4.2012 10:15 ako reakcia na Bella Albín.
zo stretnutia Tr 18.4.
-nutna konfrontacia a porovnavanie s inymi mestami kde rekonstruuju synagogy ,ich projektov, postupov, vyuzitia, financovania,podpory mesta, grantov, pamiatkarov ,stukaterov atd
-je potrebne aby mesto komunikovalo s obcanmi ohladom synagogy verejne diskusie a zvazovania
-udajne sa uz 9.6. zacina rekonstrukcia
-robo pojde a zozenie od mesta vsetko ,co sa tyka synagogy
-potom spravime  dalsie stretnutie a prebere sa dalsi postup
-vyhadzovat na mestky fb a na mtr a kadekde ,ze sa ide synagoga rekonstruovat nech sa vzbudi zaujem verejnosti

RE: Diskusia o budúcnosti synagógy v RK
Odpoveď
2.5.2012 12:09 ako reakcia na Marián Dubnicay.
http://zilina-gallery.sk/index.php?%2Fcategory%2F1964
http://www.angelfire.com/hi/chochmes/ruzomberok.html
http://www.upn.gov.sk/arizacie/vysledky-vyhladavania.php?povodny_majitel&mesto_obec=Ru%C5%BEomberok&okres&predmet_podnikania&meno_priezvisko_arizatora&zorad&strana=1
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.249757995104606.60284.100002112225039&type=3

Interaktívna digitálna mapa - Ružomberok

Autor/ka: Albín Bella

Projekt Interaktívna digitálna mapa mesta Ružomberok (IDMR) vznikol na základe podnetov od občanov zapojených do participatívnej komunity Ružomberok. Mapa (IDMR) je neustále aktualizovanou platformou pre poslancov mestského zastupiteľstva a ich činnosť, ale aj pre občanov a ich aktivity, predovšetkým v oblasti ekológie, architektúry a sociológie. Zámerom projektu nie je, ako by sa mohlo niekomu zdať, nekonštruktívne kritizovať činnosť poslancov. Naopak, cieľom je vypracovať konštruktívnu analýzu kritických bodov (critical points) v meste, ktoré sa tak môžu stať podkladom pre prácu poslancov, ale aj občanov.

Čítať ďalej...