Preskoč na obsah

Autor/ka: OZ Tvorivý Rozvoj

Miesto, mesto, mestečko...

Autor/ka: Albín Bella

Permakultúrne Mlyny je názov projektu, ktorý vypracovali študenti Univerzity Komenského v Bratislave a Slovenskej technickej univerzity v spolupráci s členmi OZ Utopia. Projekt sa uskutoční vďaka finančnej podpore Nadácie Ekopolis a spoločnosti HEINEKEN Slovensko v rámci programu Pohoda za mestom. Ruku k dielu pridá aj Vysokoškolské mesto Ľudovíta Štúra – Mlynská dolina. Práve na pôde Vysokoškolského mesta v Bratislave známeho aj pod menom Mlyny sa projekt bude realizovať. O čo v ňom pôjde? Predovšetkým o zaktivizovanie samotných obyvateľov Mlynskej doliny, aby sa aktívne zapojili do formovania tváre študentského mestečka. Ďalej o skultúrnenie samotného mestečka, ktoré trpí nedostatkom verejných priestorov vhodných k stretávaniu sa.

Čítať ďalej...

Growing Spanish youth movement and the Greek crises

Autor/ka: Utopia

Jorge Martin, Spanish activist and internentional secretary of "Hands off Venezuela" spoked about crisis and popular resistance to measures taken by governments to cope with it in Spain and Greece. His speech was presented in Vienna, Austria in June 2011. 

Čítať ďalej...

Interview with Palestinian journalist and activist Majed Abusalama

Autor/ka: Utopia

Majed Abusalama is a Palestinian journalist and activist from Gaza. This interview was made during his visit to Bratislava in February 2011.

Čítať ďalej...