Preskoč na obsah

Autor/ka: OZ Tvorivý Rozvoj

Systémové alternatívy kapitalizmu a problém globalizácie

Autor/ka: Ľudová univerzita

V prvej prednáške kurzu filozofie na Ľudovej univerzite hovorí filozof a futurológ Ladislav Hohoš o prebiehajúcej kríze a alternatívach ku kapitalizmu.

Čítať ďalej...

¿Quo vadis, Venezuela? - prednáška a diskusia s Luisom Brittom Garcíom

Autor/ka: Utopia

13. apríla 2011 navštívil Bratislavu venezuelský spisovateľ, právnik a historik Luis Britto García. Na stretnutí so slovenskými ľavicovými aktivistami hovoril a diskutoval o histórii a súčasnosti Venezuely, o prebiehajúcich spoločenských zmenách v krajine, integrácii Latinskej Ameriky, ekonomických a politických výzvach a problémoch, ktorým čelí a mnohom ďaľšom.

Čítať ďalej...

Nepohodlné dedičstvo a sebakolonizácia (Slovenské a české umenie po roku 1989)

Der Drang nach Osten (Was ist Kunst) V.

Autor/ka: Anetta Mona Chişa

Nasledujúci text je súčasťou publikácie kolokvia „Der Drang nach Osten", paralely k postkolonializmu a kolonialite v stredoeurópskom priestore, ktoré sa uskutočnilo v novembri 2010 v Bratislave. Kolokvium bolo teoretickou súčasťou výskumného a výstavného projektu s rovnomenným názvom, ktorý sa konal do 22. decembra 2010 v Galérii HIT v Bratislave. Okrem výstavy boli súčasťou projektu publikácie s teoretickými textami na danú tému a opismi diel, menšie sympózium s teoretikmi/teoretičkami umenia a ekonómie a z workshopu študentov VŠVU v Bratislave, Štúdia Ilony Németh a PCAP (Post-Conceptual Art Practices s profesorkou Marinou Gržinić) oddelenia Akadémie výtvarných umení vo Viedni.

Čítať ďalej...